Juve uz puno sreće do pobjede protiv Mourinha i Rome

Nogomet 17. lis 202122:55 > 22:56
AntonioxBalascox xKontrolab

U osmom kolu Serie A Juventus je u Torinu slavio protiv Rome rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici uz puno sreće postigao je Moise Kean

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici imala je Roma u sedmoj minuti, ali Szczesny sjajno brani.

Juventus je uzvratio u 15. minuti i to na kakav način. Lijepu akciju domaćih pogotkom je okrunio Kean za 1:0 uz puno sreće jer ga je loptom u glavu pogodio Bentancur.

U 29. minuti nova šansa za Juventus, ali Bentancur je bio neprecizan. Roma je igrala vrlo dobro prvo poluvrijeme, a izdvaja se i pokušaj Abrahama iz 38. minute susreta.

U 43. minuti nakon VAR-a dosuđen je penal za Romu, međutim Szczesny je večeras imao svoju noć i zaustavlja udarac Veretouta i na odmor se odlazi sa 1:0. Gosti iz Rima sigurno će se žaliti na vu situaciju jer je Abraham u toj akciji postigao gol, ali je sudac odlučio dosuditi najstrožu kaznu.

U drugom poluvremenu Bernadeschi je imao odličnu priliku u 48. minuti na semaforu je ostalo 1:0, da bi Roma sedam minuta kasnije zaprijetila preko Pellegrinija.

Mourinhova ekipa je imala još jednu odličnu šansu u 73. minuti, no pokušaj Vine blokira obrana Juventusa.

Do kraja susreta su oba tima imala još nekoliko vrlo dobrih akcija i prilika, ali ostalo je 1:0 i Juventus je upisao vrijedna tri boda te skočio na sedmu poziciju prvenstvene ljestvice sa 14 bodova, dok je Roma ostala četvrtoplasirana sa 15 osvojenih bodova.