Jurčević za SK: ‘Dinamu dajem prednost iz više razloga’

Europa 18. velj 202110:04 > 10:44 0 komentara
Christian Hofer/Getty Images

Dinamovo europsko proljeće starta večeras u 18:55 prvom utakmicom 1/16 finala Europske lige, a utakmicu je za Sportklub najavio bivši strateg Dinama i čovjek koji je kroz trenersko iskustvo upoznat s ruskim nogometom - Nikola Jurčević

Modri večeras nastavljaju svoj europski put. Bogatiji za brojne jake kontinentalne utakmice posljednjih sezona i nakrcani samopouzdanjem nakon uvjerljivog marša kroz grupnu fazu Europske lige, izabranici Zorana Mamića svakako neće prihvatiti ništa osim prolaza u iduću fazu.

Nikola Jurčević, koji je godinu dana proveo u Rusiji kao pomoćnik Slavena Bilića na klupi moskovskog Lokomotiva, tvrdi kako je ovo strahovito izazovno razdoblje za ruske klubove, pa tako i za Krasnodar.

“Njima svakako nije lagano u ovom periodu. Rusi imaju specifično prvenstvo u kojem zimska pauza traje gotovo tri mjeseca. Posljednju natjecateljsku utakmicu odigrali su sredinom studenog i nedostaje im ritma. To je razdoblje kada Rusi igraju prijateljske utakmice i putuju širom globusa, ali izići na teren u Europskoj ligi za njih će biti nešto novo, nešto što nisu osjetili od početka stanke i tu prednost svakako ide na stranu Modrih”, kaže Jurčević za Sportklub.

Nakon skupine s Chelseajem, Sevillom i Rennesom, postoji li mogućnost da se Dinamo nakon tako teških protivnika olako shvati?

“Mislim da ne. Krasnodar je jedan mlad klub, klub koji se strahovito diže i u kojem se jako ozbiljno radi. Zadnjih godina su redoviti sudionici europskih natjecanja i to je dokaz koliko napreduju i mislim da nisu naivni da si dopuste bilo kakva podcjenjivanja”, kaže Jurčević, pa navodi još jednu manu Krasnodara koja bi trebala ići na mlin hrvatskog prvaka:

“Krasnodar je nestabilan. Kad pogledate njihove rezultate, možete vidjeti da jako teško dolaze do nekog pozitivnog niza. Obrana im je propusna i primaju puno pogodaka. A ono što je primjetno je i to da se fokusiraju na rusko prvenstvo. Bitno im je biti u Europi jer to donosi i financijske blagodati, ali kako znaju da realno ne mogu otići do završnice, koncentracija je uvijek veća na domaćem planu.”

Na kratko pitanje o finalnoj prognozi, Jurčević ipak ostaje rezerviran.

“Ono u što sam siguran jest da odluka pada u Zagrebu. Mislim da Mamić neće ići u neke prevelike rizike, očekujem sličnu utakmicu kao što je bila ona protiv CSKA-a u Moskvi (0:0), i to je jedna od brojnih Dinamovih prednosti, što su relativno nedavno iskusili ruskog protivnika, na ruskom tlu i znaju otprilike na što se pripremati.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!