Šibenik se iskalio na Lokosima, Lekina ekipa zakucana za dno

Hrvatska 26. sij 202118:56 > 18:57
AP Photo/Darko Bandic via Guliver

Nogometaši Šibenika u zaostaloj su utakmici 14. kola Prve HNL igranoj u utorak na stadionu u Kranjčevićevoj ulici kao gosti svladali Lokomotivu sa 4-0 (2-0).

Junak važne pobjede Šibenčana u borbi za ostanak bio je dvostruki strijelac Emir Sahiti (27, 44), dok su se u nastavku u strijelce upisali Karlo Bilić (79) i Deni Jurić (90).

Sahiti je doveo goste u vodstvo nakon sjajne solo-akcije u 27. minuti, on je primio loptu na lijevom krilu, sjurio se u kazneni prostor, a onda snažnim udarcem iskosa pogodio pod samu gredu nemoćnog Santinija.

U samoj završnici prvog poluvremena Šibenik je povećao prednost, Čurić je oduzeo loptu neopreznom Chajiji na sredini igrališta i povukao protunapad, a zatim pravovremeno uposlio Sahitija koji je utrčao u kazneni prostor domaćih i onda rutinski prebacio istrčalog Santinija.

Iako je drugo poluvrijeme proteklo u inicijativi Lokomotive, domaći nisu stvorili niti jednu ozbiljnu priliku, dok je Šibenik pred kraj utakmice stigao do još dva gola, a oba je puta asistent bio kapetan Marko Bulat odličnim ubačajima s desne strane.

Prvoga je iskoristio Bilić koji je glavom sa 10-ak metara poslao loptu u sam donji desni kut, da bi u samoj završnici Jurić snažnim udarcem sa 13-14 metara još jednom svladao domaćeg vratara.

Ovom pobjedom Šibenik je skočio na sedmo mjesto ljestvice sa 16 bodova iz isto toliko susreta, bod više ima šesti Slaven Belupo, a bod manje uz utakmicu više osmi Varaždin. Lokomotiva je ostala posljednja 10. sa samo 12 bodova iz 16 susreta, bod više uz dvije odigrane utakmice manje ima deveta Istra 1961.