Osijek sredio Lokomotivu i pomogao Istri

Hrvatska 15. svi 202123:06 > 23:06 0 komentara
AP Photo/Darko Bandic

Nogometaši Osijeka svladali su kao gosti Lokomotivu s 2-0 (0-0) u drugom od dva subotnja dvoboja 35. kola Prve HNL, dok je u prvoj utakmici Istra 1961 u Puli s 1-0 pobijedila Slaven Belupo.

Osječani su na stadionu u Kranjčevićevoj poveli u 59. minuti, kad je Laszlo Kleinheisler sjajnim udarcem s 22 metra svladao Krševana Santinija, konačnih 2-0 postavio je Damjan Bohar u prvoj minuti sučevog dodatka.

Istra je do pobjedničkog pogotka stigla nakon 25 sekundi igre u drugom poluvremenu, a strijelac je bio Matej Vuk s 13 metara, nakon loše reakcije gostujuće obrane.

Osječani su došli do 22. pobjede u sezoni, a Lokomotiva je pretrpjela 19. poraz i tako ostala u borbi za opstanak u prvoligaškom društvu.

Privremeno je na začelju Varaždin s 28 bodova, jedan više ima predzadnja Istra 1961, a Lokomotiva je na osmom mjestu s 30 bodova. Sedmoplasirani Slaven Belupo ima 31 bod. Varaždin ima utakmicu manje, a u nedjelju će ugostiti Rijeku.

U posljednjem kolu Slaven Belupo je domaćin Varaždinu, što bi mogla biti utakmica koja će odrediti klub koji će napustiti prvoligaško društvo. Lokomotiva će gostovati kod Hajduka, a Osijek će ugostiti Istru 1961.

Lokomotiva je mogla i bolje proći protiv Osijeka, ali njeni igrači nisu imali dovoljno preciznosti. Posebno se to odnosi na mladog Lukasa Kačavendu koji je dvaput bio oči u oči s Ivušićem, ali je oba puta promašio vrata. U 4. minuti je njegov pokušaj loba otišao preko grede, a u 61. minuti je poslao loptu pokraj vratnice. U 8. minuti je Roko Šimić udarcem glavom pogodio gredu.

Lokomotiva je blizu pogotku bila i u 67. minuti, kad je Petrak pucao glavom preko grede, ali je iza njega Papadopulos bio u još boljoj poziciji no nije dobio priliku za udarac.

S druge strane, i Osječani su mogli pitanje pobjednika riješiti prije. Naime, nakon sjajnog pogotka Kleinheislera u 59. minuti, sudac Dario Kulušić je dosudio najstrožu kaznu zbog povlačenja Leškovića za dres Miereza.

Argentinac je sam odlučio izvesti prekršaj u 73. minuti, ali je njegov udarac otišao pokraj vratnice.

U završnici dvoboja, kad je Lokomotiva krenula po izjednačenje i otvorila se, Kleinheisler je sjajno ubacio za Bohara koji je neometan, glavom iz neposredne blizine svladao domaćeg vratara. (H)