Dinamo ostaje bez najvećeg dragulja već na zimu

Hrvatska 4. pro 202011:32 2 komentara
sportklub

Jedan od najtalentiranijih mladih igrača Europe Joško Gvardiol oduševljava u dresu Dinama

Iz utakmice u utakmicu ovaj obrambeni igrač pokazuje da je već s 18 godina spreman za najveće europske izazove i RB Leipzig će iskoristiti opciju vraćanja s posudbe već na zimu, piše njemački Kicker.

Leipzig je kupio Gvardiola u ljetnom prijelaznom roku, ali ga je odlučio ostaviti na posudbi u Dinamu pola sezone, ili maksimalno sezonu. Kombinacija odličnih igara mladog Gvardiola u dresu Dinama u Europi, ali i problema s ozljedama obrambenih igrača Leipziga nagnala je njihove čelnike da povuku Gvardila s posudbe već na zimu.

Dinamo je za Gvardiola već dobio 16 milijuna eura, a ako ga Leipzig povuče s Maksimira ove zime, dobit će još tri milijuna eura. To je rezultat dogovora klubova prema kojem je Dinamo za svaku ligašku utakmicu koju Gvardiol odigra ove sezone trebao dobiti 70 tisuća eura, a za svaku europsku 100 tisuća eura.

(Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Ako ode u Leipzig prije kraja sezone, njemački klub platit će Dinamu tri milijuna eura jer bi hrvatski prvak toliko dobio od Gvardiolovih odigranih utakmica.

Mladi hrvatski reprezentativac je zaista talent kakav se rijetko viđa i sada je svima jasnije zašto su u Leipzigu dali toliki novac za ‘klinca’ koji je tek napunio 18 godina.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare