Hat-trick Brekala, gol i dva asista Krame, Bayern prvak

Bundesliga 8. svi 202116:41 > 17:37
Guliver Images

Josip Brekalo i Andrej Kramarić sjajnim izdanjima obilježili su 32. kolo Bundeslige u kojem je prvakom i službeno postao Bayern.

Brekalo je zabio sva tri gola u pobjedi Wolfsburga 3:0 protiv Union Berlina. Pogađao je u 12., 63. i 90. minuti.

Hrvatski ofenzivac tako je stigao do sedam golova ove sezone u Bundeslige

U strijelce s upisao i  Kramarić. On je u 48. minuti zabio za 1:2 protiv Schalkea, koji je nakon prvih minuta vodio golovima Utha i Mustafija. Krami je to već 18. gol sezone. Hoffenheim je potpuno vratio u igru u 52. minuti kada je pogodio Akpoguma na asistenciju Krame.

Hrvatski napadač asistent je bio i u 60. minuti kada je gol za potpuni preokret zabio Baumgartner. U 64. već je bilo 4:2, a strijelac je bio Bebou.

Borussia Dortmund je s 3:2 pobijedila Leipzig. Imali su 2:0 golovima Reusa i Sancha, da bi Klostermann i Olmo vratili stvari na početak, no Sancho u 87. novim golom donosi žuto-crnima tri boda te tako promovirao Bayern u novog prvaka. Bavarcima je to 31. naslov.

Werder i Bayer odigrali su 0:0.

Bayern je na vrhu sa 71 bodom, RB Leipzig je drugi sa 64 boda, Wolfsburg je treći sa 60, Borussia Dortmund četvrta s 58.