Europski protivnik Hajduka doveo pojačanje

Nogomet 26. srp 202213:03 > 13:03 0 komentara
AP Photo/Francisco Seco via Guliver

Portugalski nogometni klub Vitoria Guimaraes, izgledni protivnik Hajduka u trećem pretkolu Konferencijske lige, doveo je napadača Antonina Cortesa iz Granade, kluba koji je prošle sezone ispao u drugu španjolsku ligu.

“Cortes je došao na posudbu do 30. lipnja 2023. uz mogućnost otkupa njegovog ugovora za 800.000 eura,” priopćila je Vitoria Guimaraes.

Mladi 22-godišnji španjolski napadač je prošlu sezonu proveo na posudbi u španjolskom drugoligašu Malagi za koju je u 31 utakmici zabio tri gola i upisao tri asistencije. Prethodno je za Granadu odigrao osam utakmica u prvoj ligi i jednu u kupu uz zabijeni pogodak, a nastupao je i za madridski Rayo Vallecano dok se taj klub natjecao u drugoj ligi.

Godine 2020. upisao je dva nastupa za španjolsku U-21 reprezentaciju ulazeći oba puta u zadnjih pola sata u kvalifikacijskim utakmicama za Europsko prvenstvo.

Cortes je već doputovao u Guimaraes, grad udaljen 40-ak kilometara od Porta, gdje se fotografirao u bijelom klupskom dresu.

Ovo je klub s karakterom, izuzetno borbena momčad, koja uvijek snažno ulazi u utakmice, a to su i moje vrijednosti. Borben sam, snažan, željan trčanja, borbe i pobjeda. Svojim golovima, asistencijama i driblinzima želim pomoći ekipi,” izjavio je za internetsku stranicu kluba.

Vitoria Guimaraes će u četvrtak gostovati u Mađarskoj kod Puškaš Akademije u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige. Obrani li prednost od 3:0 iz prve utakmice, igrat će protiv splitskog Hajduka. (H)

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!