Dinamo uvjerljiv protiv Gorice, borba za Europu još traje!

Hrvatska 16. svi 202121:20 0 komentara
GEPA pictures/ Matic Klansek

U posljednjem susretu 35. kola Prve HNL Dinamo je pobijedio Goricu sa 3-0 zakompliciravši borbu za Europu uoči posljednjeg kola.

Sva tri gola za 25. pobjedu hrvatskog prvaka zabio je Mario Gavranović (3, 33, 90+2).

Neopterećeni Dinamo nije mario previše za europske ambicijae Gorice koja je pobjedom mogla osigurati treće mjesto i plasman u Europu.

Iako su “Modri” još prije tjedan dana osigurali novi naslov, a u srijedu ih očekuje finale Kupa protiv protiv Istre 1961, momčad Damira Krznara je bila dominantna.

Gosti su poveli već u trećoj minuti. Marko Tolić je između dvojice braniča uposlio Gavranovića, a švicarski reprezentativac lijepo zabio za 1-0.

U 13. minuti zaprijetio je i domaćin, Babec je pucao, no Zagorac je obranio. Deset minuta kasnije pucao je Mudrinski, ali pored gola.

U trenucima dok je Gorica stiskala. Gavranović je opet zabio. Kastrati je nakon brze kontre poslao povratnu loptu do Gavranovića koji je s ruba kaznenog udarca pogodio za 2-0.

U drugom dijelu Gorica nije ima previše prlika sve do 87. miute kada je domaćin dobio jedanaesterac nakon što je Franjić povukao Matara za ruku. Pucao je Lovrić no Zagorac je obranio njegov udarac.

Konačnih 3-0 u posljednjim trenucima susreta zabio je Gavranović svojim trećim golom na utakmici.

Poraz Gorice iskoristili su Rijeka i Hajduk pobjedama protiv Varaždina (3-2) i Šibenika (2-0).

Rijeka se pobjedom protiv Varaždina približila Gorici na samo bod zaostatka, a upravo će s Goricom igrati u zadnjem kolu na Rujevici, dok će Hajduk ugostiti Lokomotivu.

Bila je to iznimno važna utakmica za oba sastava. Varaždinu su trebali bodovi kako bi se udaljio s dna ligaške ljestvice, dok je Rijeka trebala pobjedu kako bi ostala u igri za plasman u Europu.

Poveo je domaćin, ali na koncu su ipak se radovali gosti.

Domaćin je poveo preko Obregona u 34. minuti, a Rijeka je okrenula rezultat s tri gola u nizu, a strijelci su bili Menalo (62), Capan (67) i Drmić (79). Tračak nade za Varaždin stigao je u 84. minuti nakon što je Novoselec smanjio na 3-2.

U borbi za Europu ostao je i Hajduk koji je gostovanju pobijedio Šibenik sa 2-0.

Pobjedu Splićanima donijeli su Marko Livaja (57) i Marin Jakoliš (71).

Uoči posljedneg kola vodi Dinamo sa 82 boda, Osijek ima 74, Gorica 59, Rijeka 58, a Hajduk 57 bodova.

Zanimljivo je i na začelju.

Varaždin je ostao na posljednjem mjestu sa 28 bodova, bod manje od Istre, Lokomotiva ima 30, a Slaven Belupo 31 bod. Šibenik je šesti sa 35 bodova.