Real uz puno muke do slavlja u Bergamu, asistencija Modrića!

Champions League 24. velj 202123:03 > 23:07
(Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Real Madrid je u Bergamu pobijedio Atalantu sa 1-0 nakon što je domaćin od 17. minute igrao s igračem manje.

Pogodak odluke zabio je Ferland Mendy u 86. minuti na asistenciju Luke Modrića.

Ipak, ključni trenutak utakmice dogodio se u 17. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Remo Freuler. Švicarski veznjak je na rubu kaznenog prostora srušio Mendyja, a po mišljenju njemačkog suca Tobiasa Stielera to je bio prekršaj za crveni karton.

Sudac je procijenio da se Mendy nalazio u izglednoj prilici za gol i pokazao je izravni crveni karton. Domaći igrači su žustro protestirali, ali Stieler je ostao pri svojoj odluci.

Real je u Bergamo stigao bez “pola” momčadi. Zinedine Zidane nije mogao računati na Benzemu, Carvajala, Marcela, Hazarda, Militaoa, Odriozolu, Ramosa, Rodryga i Valverdea i klupu je morao popuniti s igračima iz omladinskog pogona.