Mbappe u sudačkoj nadoknadi srušio Real, Messi fulao penal

Champions League 15. velj 202222:56 > 22:59
Jose Breton via Guliver

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka nogometaši PSG-a svladali su madridski Real rezultatom 1:0, dok je Manchester City s 5:0 deklasirao Sporting.

Parižani su dominirali kroz cijeli susret, a tome u prilog govori statistika.

Najveću priliku prije gola Parižani su imali u 61. minuti kada je Messi promašio penal. Točnije, Courtois je obranio. Pobjedu PSG-u donio je Mbappe golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Luka Modrić je izašao iz igre u 82. minuti.

Uzvratni dvoboj na Santiago Bernabeuu je na rasporedu 9. ožujka

U drugoj utakmici koja je odigrana Manchester City je potpuno deklasirao Sporting u Lisabonu (5:0).

City je poveo već u sedmoj minuti golom Mahreza, a vodstvo Građana udvostručio je Silva u 17. minuti. Treći gol Guardioline momčadi zabio je Foden, dok je za 4:0 svoj drugi zabio Silva.

Konačnih 5:0 postavio je Sterling u 58. minuti.

City je ispisao povijest Lige prvaka jer je postao jedina momčad koja je vodila sa četiri ili više razlike na gostujućoj utakmici nokaut faze Lige prvaka.

Uzvratni dvoboj Manchester Cityja i Sportinga na rasporedu je 9. ožujka.