Vlasnik Chelseaja Roman Abramovič ima zabranu dolaska u Veliku Britaniju. Zbog toga on utakmice Plavaca uglavnom gelda samo na televiziji, a isto tako je putem video linka zaposlio trenera Thomasa Tuchela.
Abramovič i Tuchel prvi put uživo susreli su 29. svibnja u Portugalu.
Kamere su ih uhvatile u razgovoru nakon finala Lige prvaka u kojem je Chelsea golom Havertza pobijedio Manchester City 1:0 i uzeo trofej.
Tuchel meets Abramovich in person for the first time pic.twitter.com/cFlmG43VqA
— A JAY #FIXTHECOUNTRY?? (@AJAY1official) May 30, 2021
“Pričao sam sa vlasnikom na terenu. Ne možete zamisliti bolji trenutak za prvi susret. Naravno neće ni biti boljeg! Pričat ćemo i uverit ću ga da žeđ za pobjedama nije nestala. Gladan sam, radim u ambicioznom klubu, okružen sam jakom momčadi koja potpuno podržava moju nogometnu filozofiju”, rekao je Tuchel
Roman Abramovič je Chelsea kupio još 2003. godine, a od tada je ovaj klub dva puta bio prvak Europe. 2012. se to dogodilo prvi put, a 2021. s Tuchelom drugi.
Ruski biznismen nema britansku vizu još od 2018. godine, a London je te godine protjerivao ruske diplomate i biznimsmene iz Ujedinjenog Kraljevstva zbog zategnutih odnosa s Ruskom Federacijom.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC