Real neće igrati Ligu prvaka na Bernabeu

Champions League 6. lis 202015:43 > 15:47
Getty Images/Denis Doyle

Iz UEFA-e je potvrđeno kako je Real Madrid prijavio svoj mali stadion "Alfredo Di Stefano" za odigravanje utakmica Lige prvaka.

Najtrofejniji europski klub će na stadionu unutar svog trening centra Valdebebasa odigrati prve utakmice u novoj sezoni Lige prvaka.

Real bi u prvom kolu Lige prvaka u novoj sezoni trebao ugostiti Šahtar 21. oktobra, ali umjesto na Santiago Bernabeu, koji je u fazi renoviranja, igrat će s Ukrajincima na svom drugom i manjem stadionu.

“Ako Real Madrid dođe do nokaut faze, dalje će se procijeniti hoće li se na tom malom stadionu igrati utakmice nokaut faze”, najavili su iz UEFA-e.

Sigurno da je to otežavajuća okolnost za Kraljevski klub kojem je uvijek velika prednost bila igrati utakmice Lige prvaka na svom Santago Bernabeu. Međutim, UEFA još nije dopustila navijače na tribinama tako da Real ipak neće biti previše zakinut, a pomaže i to što su već desetak domaćih utakmica u Primeri odigrali na tom stadionu.