Bundesliga 10. ruj 202217:27 > 17:32 0 komentara

Red Bull Leipzig pobijedio je Borussiju Dortmund 3:0, a Hoffenheim je slavio kod Mainza 4:1. Andrej Kramarić prvo je bio tragičar, pa je zatim spasio stvar.

Marco Rose imao je uspješnu premijeru na trenerskoj klupi Leipziga koji je pred svojim navijačima svladalo dortmundsku Borussiju s 3-0. Za prvi pogodak zaslužna je bila mađarska veza u Leipzigu. U šestoj minuti Szoboszlai je asistirao, a Orban pogodio za 1-0, dok je Szoboszlai na samom kraju prvog dijela povećao na 2-0 sjajnim udarcem.

Sve je bilo gotovo u 84. minuti kada je Haidara pogodio za 3-0 čime je Leipzig upisao tek drugu pobjedu u sezoni, a Borussia (D) drugi poraz. Hrvatski nogometaš Joško Gvardiol za Leipzig je igrao od 77. minute.

Hoffenheim je kao domaćin svladao Mainz 4-1, a važan trenutak dogodio se u 41. minuti kada je isključen gostujući igrač Hack. U 44. minuti za Hoffenheim nije jedanaesterac realizirao hrvatski nogometaš Andrej Kramarić, ali se iskupio u 53. kada je zabio prvi gol na susretu, odnosno, svoj drugi ligaški ove sezone. Nakon toga je Hoffenheim lakoćom slomio suparnika golovima Proemela, Dabbura (koji je Kramarića zamijenio u 70. minuti) i Kaderabeka.

Stuttgart je iznenadio Bayern na Allianz Areni te je prvaku otkinuo jedan bod (2-2). Domaći navijači su rashlađeni u 92. minuti kada je jedanaesterac za podjelu bodova realizirao Guirassy. Inače, Bayern je dva puta vodio, a prvi pogodak je za Bavarce dao 17-godišnji Francuz Matthys Tel čime je postao najmlađi strijelac u povijesti Bayerna, u Bundesligi. Time je Bayern upisao treći ligaški remi u nizu, a Stuttgart već peti remi.

Josip Stanišić je za Bayern igrao od 61. minute, dok je za goste cijelu utakmicu odigrao Borna Sosa.

Nogometaši Wolfsburga, koje vodi hrvatski strateg Niko Kovač, u 6. kolu Bundeslige upisali su premijernu pobjedu, svladali su u gostima Eintracht 1-0.

Gol odluke dao je u 60. minuti Francuz Lacorix na asistenciju Josipa Brekala koji je igrao do 89. minute za Wolfsburg. U momčadi Nike Kovača do 64. minute je igrao Bartol Franjić. Prije ove pobjede Wolfsburg je imao na kontu dva remija i tri poraza. Čitavu je utakmicu za domaćina odradio Kristijan Jakić.

Filip Uremović i Ivan Šunjić bili su cijelo vrijeme na terenu za Herthu koja je u Berlinu odigrala 2-2 protiv Bayera iz Leverkusena.

U nedjelju su na rasporedu dvije posljednje utakmica kola, Koeln protiv Union Berlina te Freiburg protiv Borussije (M).

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.