Norveški duo budućnost Reala? 'La liga je dobar izbor'

Bundesliga 5. ožu 202014:00 > 14:09
Foto: Getty Images

Real Madrid je samo jedan od više klubova povezanih s norveškim internacionalcem, koji još uvijek ima samo 19 godina, a očekuje se da u ovom desetljeću bude jedna od najvećih svjetskih zvijezda.

Alf-Inge Haaland – otac napadača Borussije Dortmund Erlinga Haalanda, koji je najveća senzacija među mladim nogometašima ove sezone – rekao je da bi španjolska La liga bila “jako dobra” za njegovog sina.

Erling se pridružio Dortmundu prošlog mjeseca, a Borussia ga je kupila od Red Bull Salzburga za 20 milijuna eura. Norvežanin nije štedio municiju – postigao je ​​10 golova u samo četiri nastupa za žuto-crne.

Ukupno, norveški napadač je postigao 40 golova u svim natjecanjima ove sezone!

Real Madrid je samo jedan od više klubova povezanih s norveškim internacionalcem, koji još uvijek ima samo 19 godina, a očekuje se da u ovom desetljeću bude jedna od najvećih svjetskih zvijezda.

Norveški napadač ima odštetnu klauzulu od 75 milijuna eura koja dolazi na snagu od zime 2021. godine nadalje, s tim što se očekuje da će iz Dortmunda dalje otići nakon jedne ili dvije pune sezone.

“Jako sam sretan zbog njega i Borussije Dortmund, ali je za mene najvažnije da nastavi rasti kao prije”, izjavio je Alf-Inge za španjolski Diario AS.

“Uvijek je bio najbolji strijelac, ali sada pruža i brojne asistencije. Očito sam ponosan zbog toga. Dortmund nam je rekao da im treba netko poput njega i da imaju velike planove za njega. On je u momčadi koja se bori za naslov u Bundesligi i raste u europskim natjecanjima. Dortmund je savršeno odredište za daljnji rast. Bili smo povezivani s više od 100 momčadi, ali istina je da je La liga vrlo dobra liga za mog sina, sa sjajnim momčadima. Nikad se ne zna hoće li igrati u Španjolskoj. Ono što se mora dogoditi, dogodit će se.”

Jedan od glavnih razloga što je Real Madrid povezivan s Haalandom je Martin Odegaard – druga mlada norveška zvijezda, koja je trenutačno na posudbi u Real Sociedadu. S obzirom na njegove sjajne predstave, vrlo je vjerojatno da ga Real povuče nazad u svoje redove i ostavio ga na Bernabeu, a dolaskom Haalanda u Madridu bi se rodio ubojiti norveški duo!

„Moj sin voli igrati s Martinom, sjajan je nogometaš. Vrlo se dobro razumiju na terenu. “