Union odnio puni plijen na gostovanju kod Eintrachta

Bundesliga 24. velj 202023:07 > 23:10
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

U dvoboju momčadi iz sredine ljestvice njemačkog nogometnog prvenstva berlinski Union je slavio sa 2-1 u Frankfurtu

U dvoboju momčadi iz sredine ljestvice njemačkog nogometnog prvenstva berlinski Union je slavio sa 2-1 (0-0) na gostovanju kod Eintrachta, čime je zaključeno 23. bundesligaško kolo.

Vodeći pogodak za goste postigao je Andersson u 49. minuti. Union je udvostručio prednost u 67. minuti, kad je branič N’Dicka nespretno poslao loptu u svoju mrežu. Domaćima se odužio Hubner u 79. minuti, kad je skrenuo loptu u svoju mrežu, ali Eintracht se nije uspio spasiti poraza.

Ovom pobjedom Union je sa 29 bodova zasjeo na 10. mjesto i potisnuo Eintracht na 11. poziciju sa 28 bodova. Vodeći Bayern ima 49 bodova, a drugoplasirani RB Leipzig 48. Borussia Dortmund je treća sa 45, a Borussia Moenchengladbach četvrta sa 43 boda, koliko ima i petoplasirani Bayer Leverkusen.