Bjelica otkrio koju poziciju želi još ojačati

Hrvatska 21. sij 202116:14 > 17:19 0 komentara
Nenad Bjelica
Sport Klub

Osijek u petak čeka prva utakmica u nastavku sezone, i to gostovanje u Kranjčevićevoj kod Lokomotive.

U Gradskom vrtu velika su očekivanja, a utakmicu je najavio trener Nenad Bjelica.

“Od standardnih igrača napustio nas je samo Majstorović, no na toj poziciji imamo kvalitetne igrače među kojima ćemo mu tražiti zamjenu. Proširili smo konkurenciju u igračkom kadru i mislim da smo dovoljno dobri da ostvarimo pobjedu u Zagrebu. Tomu ćemo svakako težiti”, rekao je Bjelica.

Još je upitno tko će u petak zaigrati na desnom boku, a traži se i Škorićev partner u stoperskom tandemu.

“Miloš dugo nije igrao, ali je na jako dobroj razini što se tiče treninga. Stoga se nameće kao ozbiljna opcija. Tu su još Lončar i Caro, vidjet ćemo još tko će od njih zaigrati od početka. Inače, svi su novi igrači u kombinaciji, iako Brlek još nije sasvim ‘fit’ dok je Topčagić imao određenih problema s leđima, ali je ovoga tjedna dobro trenirao.”

Bjelica je pratio Lokose.

“Popratili smo ih u njihovim provjerama. Dosta su kombinirali i mijenjali sustave, ne znamo još dovoljno dobro zamisli Jerka Leke koji je dosad radio s mlađim kategorijama. No, prilagodit ćemo se svemu na terenu, odnosno biti spremni na sve i nadam se – znati na pravi način odgovoriti.”

“Od svih očekujem barem ono što su pokazali do sada. Treba poštivati ono što je momčad ostvarila u prvom dijelu sezone jer je bila vrlo uspješna, što se vidi i usporedbi s drugima. Iako nismo uvijek bili briljantni, bodovno smo zasigurno puno napravili. Sada očekujem da bismo mogli biti i uvjerljiviji, standardniji u formi.”

Ambicije su jasne

Ambicije u nastavku sezone?

“Očekujem borbu za najviše ciljeve! Želja nam je donijeti neki pokal u Osijek, no ne bi htio da to bude nekakav imperativ i opterećenje igračima. Moj je zadatak dovesti ih do maksimuma, a hoće li to biti dovoljno za titule, vidjet ćemo. Nadam se da ćemo u ovom razdoblju dogovorene suradnje uspjeti ostvariti cilj. Liga je dosta ujednačena, posebno među momčadima u gornjem dijelu ljestvice. Bit će svakakvih rezultata, naročito u međusobnom dvobojima jer razlike više zaista nisu velike.”

Potencijalna pojačanja?

“Interesa za naše igrače ima, to nije upitno. Međutim, među stožernim igračima više neće biti promjena. Može biti nekih raskida ili posudbi, ali među onima koji su ipak manje igrali ili kada je riječ o mlađim dečkima. Što se tiče nekih novih dolazaka, gledamo mogućnosti koje nam se nude. Recimo, na lijevom boku bih volio dovesti još jednog igrača jer smo ostali samo na Jurčeviću, iako i Miloš može, ako zatreba, pokrivati tu poziciju. Stoper? Zasad ćemo ukazati povjerenje igračima koje imamo u konkurenciji, a za dalje ćemo vidjeti.”

Bjelica je na stolu nedavno imao ponudu Poljaka.

“Želim uživati u svom poslu. Novac nije ono što me pokreće, nego povjerenje ljudi u klubu, a njega u Osijeku apsolutno imam. Nemam, dakle, potrebu za odlaskom. Naprotiv, vjerujem da ću svoj ugovor ovdje odraditi do kraja. S druge strane, ponosan sam što me i neki drugi zovu i traže. Koncentriran sam samo na ono što želim napraviti s Osijekom.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!