Bilić ga izbacio s Eura, a sad će pomagati Ten Hagu

Nogomet 23. svi 202211:01 > 11:05 0 komentara
John Walton via Guliver Images

Nekoliko sati prije službenog predstavljanja novog trenera Manchester Uniteda Erika ten Haga, klub s Old Trafforda objavio je imena njegovih prvih pomoćnika. Među njima je i iskusni Englez, dobro poznat Hrvatima...

Eriku ten Hagu na novoj će funkciji pomagati Mitchell van der Gaag Steve McClaren.

Široj javnosti dakako je puno poznatiji 61-godišnji McClaren, nekadašnji izbornik engleske reprezentacije koju je Hrvatska vođena Slavenom Bilićem izbacila u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2008., dvjema pobjedama 2:0 i onda 3:2 na Wembleyju.

Riječ je o iskusnom stručnjaku koji se prvi put javnosti u ulozi trenera predstavio kao pomoćnik Siru Alexu Fergusonu koji je s Manchester Unitedom 1999. osvojio trostruku krunu. Naredne dvije sezone (2000., 2001.) United je ponovno bio prvak, opet s McClarenom uz Fergusona.

Kao samostalni trener McClaren je u Engleskoj vodio Middlesbrough, Nottingham Forest, Derby County, Newcastle i Queens Park Rangers, kao i Wolfsburg, Twente i već spomenutu englesku reprezentaciju.

Van der Gaag (50) je, pak, protekle sezone bio Ten Hagov pomoćnik u Ajaxu, a prethodno je dvije godine radio kao trener Ajaxove rezervne momčadi. U igračkoj je karijeri između ostalih igrao za PSV, Motherwell, Utrecht i Maritimo, a kao trener je samostalno vodio baš Maritimo te još Belenenses, ciparski Ermis te nizozemske klubove Eindhoven, Excelsior i NAC.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!