Utah ‘šopingira’ Bojana – gdje bio mogao završiti?

Košarka 20. srp 202110:30 > 10:32 0 komentara
Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

Proteklog vikenda procurila je informacija kako Utah Jazz aktivno traži trade partnera za Bojana Bogdanovića, ali i Joea Inglesa.

Riječ je o dvojici najboljih šutera koje Jazz posjeduje, da ne spominjemo kako je Bogdanović i druga napadačka opcija nakon Donovana Mitchella, a Ingles je ključan playmaker, pogotovo kada zbog čestih ozljeda ne igra Mike Conley.

No, kako su saznali mediji u Salt Lake Cityju, čelnici Jazza putem svojih kanala projicirali su ostatku lige kako je dotični dvojac dostupan. Naravno, to ne znači da Bojan Bogdanović sigurno mijenja klub ovog ljeta, Jazz ga se neće odreći za ‘kikiriki’ već će tražiti samo igrača koji bi, prema njihovom sudu, mogao unaprijediti momčad više od hrvatskog igrača.

Podsjetimo, Bojan je ove sezone koju je započeo nakon neugodne operacije zgloba šuterske ruke, prosječno ubacivao 17 poena, a za jedan poen poboljšao je statistiku u doigravanju kada se isticao i odličnom obranom, posebno nad Kawhijem Leonardom u seriji protiv Clippersa. Utah je sezonu završila kao najbolja momčad lige, no itekako ih boli činjenica da su propustili vodstvo od 2-0 u seriji protiv Clippsa, pogotovo što kasnije u seriji nije igrao Leonard.

GDJE BI BOGDANOVIĆ MOGAO ZAVRŠITI?

Ako će Jazz doista biti voljan odreći se Bogdanovića, najbolji hrvatski košarkaš neće biti previše zabrinut oko svoje budućnosti. Čitav niz sjajnih klubova, kandidata za naslov rado bi ga vidjeli u svojim redovima. Još prošlog prijelaznog roka velik interes pokazali su Los Angeles Lakersi koji ipak nisu uspjeli sastaviti dovoljno dobru ponudu kako bi natjerali Jazz na posao. Ipak, istekom ugovora Dennisu Schröderu te opcijom tradea Kylea Kuzme, situacija bi se sada mogla promijeniti.

Philadelphia Sixersi aktivno traže partnera za trade Bena Simmonsa. Navodno je u kombinaciji ponuda Simmons i Tobias Harris za Bogdanovića, Inglesa te dodatne elemente kojim bi trade uspio iz financijske perspektive. Simmons i Harris su na maksimalnim ugovorima pa čista zamjena ne bi bila moguća.

Klubovi kod kojih je poznat interes su još New York Knicksi, Golden State Warriorsi te Bojanova bivša momčad, Washington Wizards.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!