Sjajni Luka nije mogao sam, Zubac ide na Bogdanovića

Košarka 7. lip 20210:14 > 0:17 0 komentara
AP Photo/Ashley Landis

Los Angeles Clippersi postali su posljednja momčad koja je izborila drugi krug NBA doigravanja.

Clippersi su u sedmoj utakmici prvog kruga doigravanja sa 126:111 pobijedili Dallas Maverickse.

Do pobjede ih je vodio Leonard s 28 poena, deset skokova i devet asistencija. Ivica Zubac odigrao je tek 2 minute i 36 sekundi te pritom upisao jednu asistenciju.

Mavsima nije pomogla još jedna fantastična predstava Dončića koji je završio s 46 poena, sedam skokova i 14 asistencija.

Clippersi su tako izborili dvoboj s Utah Jazzom našeg Bojana Bogdanovića.

Na Istoku je krenula serija drugog kruga između Philadelphia 76ersa i Atlanta Hawksa, a slavili su gosti 128:124.

I ponajviše sjajnom prvom poluvremenu gdje su u nekoliko navrata imali i plus 26. U posljednjoj četvrtini njihova se prednost počela topiti, pa su 76ersi došli u jednom trenutku i na minus dva (124:126), ali do potpunog preokreta nisu stigli.

Young s 35 poena i deset asistencija, te Bogdanović i Collins s 21 poenom bili su najbolji kod Hawksa. Phili nije pomogao ni Embiid i njegovih 39 poena i devet skokova.