Sjajan Babo ispao tragičar! Šarić slab u rušenju prvaka

Košarka 24. svi 20218:35 > 8:39
Chris Nicoll-USA TODAY Sports

Philadelphia i Phoenix obranili su domaći parket u prvim utakmicama prvog kruga doigravanja, dok su Atlanta i Memphis stigli do gostujućih pobjeda.

Phoenix Sunsi su svladali Los Angeles Lakerse s 99:90, a Dario Šarić je za pobjednike ubacio četiri poena uz dva skoka i jednu asistenciju.

Lakersi su vodili samo na početku dvoboja i bili u maloj prednosti do polovice prve četvrtine. No, kad je Phoenix došao do prednosti više je nije ispuštao iz ruku, a do najvećih +16 Sunsi su došli početkom posljednje četvrtine.

Najbolji igrač utakmice bio je Devin Booker s 34 poena, osam asistencija i sedam skokova, a odličnog je pomoćnika imao u Deandreu Aytonu koji je postigao 21 poen uz samo jedan promašaj iz igre i imao 16 skokova. Po 10 poena za Sunse ubacili su Mikal Bridges i Cameron Johnson.

LeBron James je s 18 koševa, 10 asistencija i sedam skokova bio najbolji igrač aktualnih prvaka. Dennis Schroder je ubacio 14 poena, a Anthony Davis 13 uz sedam skokova i tri blokade. Andre Drummond je završio s 12 koševa i devet skokova.

Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac Utah Jazza u domaćem porazu 109:112 od Memphis Grizzliesa. Hrvatski reprezentativac zabio je 29 poena i to zanimljivo sve u drugom poluvremenu, te je dodao pet skokova. No, na kraju je ispao tragičar jer je promašio šut tricu za produžetak.

Goste je do pobjede vodio Brooks s 31 poenom i sedam skokova.

Philadelphia 76ersi su sa 125:118 pobijedili Washington Wizardse. Tobias Harris je s 37 poena bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi, a tome je dodao i šest skokova. Joel Embiid je ubacio 30 poena uz šest skokova. Seth Curry je postigao 15 poena, a Ben Simmons je podijelio 15 asistencija te postigao šest poena za prve nositelje u Istočnoj konferenciji.

Najbolji igrač Wizardsa bio je Bradley Beal s 33 koša, deset skokova i šest asistencija. Russell Westbrook je spojio 16 poena i 15 asistencija, a Davis Bertans je ubacio 14 koševa.

Atlanta Hawksi su sa 107:105 slavili kod New York Knicksa, a junak je bio Young koji je prodor u posljednjim sekundama završio košem za dva poena.

Young je završio utakmicu s 32 poena, sedam skokova i deset asistencija. Burks je kod Knicksa bio najbolji s 27 poena.