Paul briljirao protiv Denvera, Sunsi imaju 2:0!

Košarka 10. lip 20218:15 > 8:24 0 komentara
Chris Paul
Guliver Image

Phoenix Sunsi su stigli na pola puta do finala Zapadne konferencije NBA lige i pobjedom 123:98 poveli 2:0 protiv Denver Nuggetsa.

Chris Paul odigrao je fenomenalnu partiju, a Nikola Jokić bio je standardno sjajan u prvoj utakmici otkako je službeno proglašen MVP-jem sezone, no nije imao pomoć suigrača.

Sunsi su bolje otvorili dvoboj, a kako je vrijeme prolazilo, njihovo vodstvo samo je raslo i na kraju se dogodio ‘blowout’, a šest minuta prije kraja, kad su imali 31 razlike, oba su trenera poslala rezerve na parket. To im je peta pobjeda zaredom, a treća u posljednje četiri utakmice u kojoj su imali i tridesetak poena prednosti.

Devin Booker je s 18 poena i 10 skokova predvodio ujednačeni napad domaćina, a Dario Šarić je za 16 minuta s klupe postigao osam poena (šut 3/6, trice 2/3), četiri skoka i jednu asistenciju. Ipak, junak večeri bio je Chris Paul, koji je dirigirao napadom Sunsa i završio dvoboj sa 17 poena, 15 asistencija, pet skokova, jednom blokadom, a nije izgubio niti jednu loptu.

Bila je to tek šesta utakmica u NBA doigravanju od uvođenja trice 1980. u kojoj je jedan igrač imao barem 15 koševa i 15 asistencije bez ijedne izgubljene lopte. Posljednje tri takve utakmice upravo su Paulovo djelo. Posljednji put to je učinio 2014., a prije toga 2008. godine.

Jokić je na kraju upisao učinak od 24 poena (šut 9/17, trice 1/3, slobodna bacanja 5/6), 13 skokova, šest asistencija, jednu ukradenu i dvije izgubljene lopte.