Dončićevi Mavsi prekinuli pobjednički niz Grizzliesa

Košarka 15. sij 20228:58 > 8:58 0 komentara
AP Photo/Matt Strasen

Slovenski košarkaš Luka Dončić i njegov Dallas zaustavili su Memphis i niz od 11 pobjeda u NBA ligi. Dallas je u gostima slavio s uvjerljivih 112:85.

Dončić je bio glavni razlog što je ‘najvruća’ momčad pokleknula jer je upisao svoj 40. ‘triple-double’ u karijeri. Upisao je 27 koševa, 12 skokova i 10 asistencija. Inače, Memphis je vodio na poluvremenu (55:50), ali je obje četvrtine u nastavku Dallas dobio s čak 16 poena razlike.

Uz Dončića razigran je kod Dallasa bio Jalen Brunson koji je uz 15 poena ostvario devet asistencija i pet skokova. U sastavu Memphisa Ja Morant je imao osam izgubljenih lopti, ali i 19 poena, osam asistencija i pet skokova.

Dallas je upisao sedmu pobjedu u posljednjih osam nastupa.

Veliku gostujuću pobjedu ostvario je i Golden State koji je slavio kod Chicaga s čak 138:96. Druga najbolja momčad NBA lige (Golden State) doslovno je razbila najbolji sastav na Istoku s čak 42 poena razlike, a najveći korak prema tako uvjerljivom slavlju gosti su napravili u drugoj četvrtini koju su dobili 41:19.

Najviše koševa za Golden State zabio je čovjek s klupe, Jonathan Kuminga (25). Andrew Wiggins je dodao 21 uz šest asistencija i četiri skoka, dok je Stephen Curry igrao tek 27 minuta, a ubacio je 19 poena.

I kod Chicaga je najviše poena ubacio igrač s klupe (20 koševa Coby White), no bila je to ukupno gledano iznimno loša predstava Bullsa koji su za tri poena gađali samo 26 posto (10 pogođenih od 38). Chicago nije imao problema s ozljedama ni igračima u COVID-19 protokolu, a vrijedi podsjetiti kako je i prije toga Chicago opasno nastradao izgubivši utakmicu od Brooklyna 112:138.

Miami je svladao Atlantu s 124:118 što je za sastav s Floride bila četvrta pobjeda u nizu, a za Atlantu četvrti poraz u nizu. Do zadnje četvrtine gosti su vodili, ali Heat je sve okrenuo u zadnjih 12 minuta koje je dobio 30:19.

Cijela petorka domaćina zabila je dvoznamenkasti broj koševa uz dvojac s klupe (Herro i Dedmond). Tyler Herro je dao 24, a Jimmy Butler 23 koša uz 10 asistencija.

Deset poraza u nizu imao je Orlando prije nego li je svladao Charlotte u gostima 116:109. Jednako tako, domaći sastav je nakon četiri pobjede u nizu parket napustio s porazom. Franz Wanger je predvodio Orlando koji je upisao tek osmo slavlje u sezoni. Postigao je 19 poena te je imao sedam asistencija, šest skokova i dvije blokade.

Philadelphia je nadjačala pred svojim navijačima Boston 111:99, a nerješiv je za goste bio dvojac Joel Embiid (25 poena, 13 skokova i šest asistencija) i Tyrese Maxey (23 poena i pet asistencija).

Phoenix, najbolja momčad lige s omjerom 32-9, slavila je kod Indiane sa 112:94. Novu odličnu utakmicu odradio je Devin Booker koji je ubacio 35 poena, dok je savršenu pratnju imao u Deandre Aytonu koji je imao 27 koševa i 12 skokova. (H)