Bogdanović opet bolji od Zupca, Bucksi pokazali zube Netsima

Košarka 11. lip 20218:23 0 komentara
Brian Rothmuller/Icon Sportswire) (Icon Sportswire via AP Images)

Utah Jazz našeg Bojana Bogdanovića slavio je i u drugoj utakmici polufinala Zapada protiv Los Angeles Clippersa u kojima igra hrvatski centar Ivica Zubac

Utah je pred svojim fanatičnim navijačima slavio sa 117:111, a do pobjede ih je kao i u prvoj utakmici vodio fantastični Donovan Mitchell sa 37 poena. Bio je to vrlo zanimljiv dvoboj koji se odlučivao pred sami kraj, ali Jazzeri su još jednom pokazali da su momčad koja cilja na velike stvari. Treba napomenuti da su Jazzersi večeras ubacili čak 20 trica što je im apsolutno olakšalo put ka pobjedi.

U dvoboju hrvatskih reprezentativaca ponovno je uspješniji bio Bojan Bogdanović koji je za 38 minuta na terenu postigao 16 poena i upisao četiri skoka. Zubac je odigrao samo 13 minuta i zabio sedam poena uz jednu blokadu.

U drugoj utakmici večeri gledali smo rovovsku bitku Milwaukee Bucksa i Brooklyn Netsa.

Domaćini su fantastično otvorili susret i nakon prve dionice vodili su sa 30:11. Međutim, Netsi su se uspjeli vratiti u drugoj četvrtini, a na poluvrijeme otišlo se kod rezultata 45:43 za domaću momčad.

I u nastavku meča gledali smo izuzetno izjednačen dvoboj. Mnogi su očekivali da će obje ekipe biti dosta efikasnije, ali na kraju se to nije dogodilo.

U tvrdoj utakmici na kraju su “pribraniji” bili igrači Bucksa koji su na kraju uspjeli slaviti sa 86:83.

Domaće je do pobjede vodio sjajni Khris Middleton sa 35 poena i 15 skokova, dok je Antetokounmpo dodao 33 poena i 14 skokova. U ekipi Netsa istaknuo se Kevin Durant sa 30 poena, 11 skokova i pet asistencija.

Treba napomenuti da su Middleton i Giannis postigli čak 79 posto koševa svoje ekipe što dosad nitko u povijesti nije uradio u playoffu.