Šarić dobio novog šefa – Wolvesi 'opustošili' Rocketse

NBA 7. svi 201916:23 > 16:32
NBA

Nakon potrage koja je trajala nekoliko mjeseci, Minnesota Timberwolvesi napokon su dobili novog predsjednika košarkaških operacija.

Gersson Rosas prvi je latino Amerikanac koji je dobio priliku voditi jednu NBA franšizu, i to nakon što je 17 godina proveo u uredu Houston Rocketsa kao jedan od važnijih ljudi iza projekta današnjih Raketa koje prijete Golden State Warriorsima.

Poput Daryla Moreyja, generalnog menadžera u Rocketsima, Rosas također gaji analitički način razmišljanja, a na konferenciji za medije kojom se predstavio najavio je kako će izgledati budućnost Vukova iz Minnesote.

Cilj je razmišljati strateški, moramo iskoristiti resurse koji su nam na raspolaganju. Mislim da je Tom Thibodeau, kao moj prethodnik ostavio kvalitetan kostur momčadi iz koje ćemo pokušati izvući najviše što možemo. Možete očekivati kako će se Wolvesi u budućnosti okrenuti modernom stilu igranja košarke, takvu kulturu želimo izgraditi.

Rosas je rodom iz glavnog grada Kolumbije, Bogote, a vrlo rano u mladosti preselio je u Sjedinjene Države, odmah se naselio u okolicu Houstona. Još u srednjoj školi počeo se baviti košarkom, kasnije i trenerskim poslom, a kada je dobio posao u Rocketsima prva dužnost bila mu je skautiranje igrača. Kroz godine dogurao je do pozicije koju je izvršavao proteklih sedam godina, onu Izvršnog dopredsjednika košarkaških operacija.

Od svog dojučerašnjeg suradnika oprostio se i sam Morey.

Ako ćemo biti iskreni, Gersson je već dugi niz godina obavljao posao za koji je prekvalificiran, drago mi je što je napokon dobio priliku, doduše volio bih da je preselio na Istok jer ćemo sada dobiti ozbiljnog protivnika.

Prva dužnost novog čelnika Wolvesa bit će zaposliti trenera, 32-godišnji Ryan Saunders koji je zamijenio Thibodeaua sredinom sezone favorit je vlasnika kluba Glena Taylora, no Rosas bi vrlo lako mogao tražiti iskusnijeg čovjeka.