'Jasko' je spreman – odlazi li sjajni Litavac u NBA?

NBA 27. tra 201920:33 > 20:34
Turkish Airlines EuroLeague

Šarunas Jasikevičius ozbiljan je kandidat za trenera Cleveland Cavsa.

Žalgiris je ponovno s višestruko manjim budžetom od klubova kao što su Fenerbahče, CSKA, Real zaigrao u četvrtfinalu Eurolige, a taj rezultat mogu zahvaliti ponajviše briljantnom košarkaškom znanju 43-godišnjeg Šarunasa Jasikevičiusa.

Popularni ‘Jasko’ lani je odveo Žalgiris do trećeg mjesta u Europi, a ove sezone nije otišao tako daleko, međutim svejedno je litavskom velikanu osigurao značajan rezultat jer neke znatno bogatije momčadi poput Olympiakosa i Maccabija ostale su izvan kruga top osam euroligaškog natjecanja. Iako je Jasikevičius nakon poraza od Fenerbahčea govorio kako želi ostati u Kaunasu, moguće jest kako će dobiti ponudu koju ipak neće moći odbiti. Ponudu iz NBA lige.

Još je lani bio u kombinacijama za klupu Toronto Raptorsa, no tada je posao dobio Nick Nurse. Ovog proljeća Cleveland Cavsi pokazuju značajan interes, razgovori nisu bili mogući sve dok traje euroligaška sezona, no sada kad je taj posao završen otvaraju se mogućnosti. Nakon što su početkom sezone otpustili Tyrona Luea, a zatim koncem i njegovog zamjenika Larryja Drewa, vlasnik kluba Dan Gilbert te njegova desna ruka Koby Altman (generalni menadžer) spremni su se okrenuti Europi.

Jasikevičius je tek prije pet godina postao trenerom, no sjajni rezultati stvorili su od njega najpoželjnije trenersko ime u Europi. Cavsi će biti važna opcija, ukoliko budu dovoljno brzi.