ASG: Diallo ponovio Vincea, Harris nadmašio Stepha

NBA 17. velj 20195:18 > 5:23
Photo by Streeter Lecka/Getty Images)

Subotnja priredba na All Star vikendu u Spectrum Areni, domu Charlotte Hornetsa, ponudila je pravu zabavu za navijače - Skills Challenge, natjecanja u tricama i zakucavanjima.

Drugog dana All Star vikenda u Sjevernoj Karolini show su ponudili ekshibicijski događaji.

Sve je počelo sa Skills Challengeom gdje su osmorica kandidata razigravala po sustavu ispadanja sve do finala u kojem su se sastali Jayson Tatum i prvi favorit natjecanja, Trae Young. Bek Atlanta Hawksa održao je brzinsku prednost ispred Tatuma, no mlada zvijezda Celticsa učinio je nesvakidašnji potez kada je trebalo šutirati tricu, naime dok se Young pripremao s regularne linije za tricu, Tatum je pogodio s centra šokiravši i navijače i Younga koji se nadao osvajanju trofeja. Luka Dončić i Nikola Jokić poraženi su u polufinalu, dok je Nikola Vučević izgubio u prvoj rundi upravo od Jokića.

Drugo natjecanje večeri ponudili su sjajni tricaši, njih čak deset. Pozornost je bila usmjerena prema obitelji Curry, otac Dell koji je u mlađim danima čak deset godina nosio dres Hornetsa te sinove Setha i Stepha. Naravno, potonja dvojica sastali su se u samom natjecanju. Seriju je otvorio ipak Joe Harris, šuter Brooklyn Netsa odradio je sjajan posao ostvarivši učinak od 25 poena. Kasnije su ga samo dvojica prestigla, Buddy Hield postigao je poen više, a Steph Curry je postavio rekord večeri s 27 bodova. Seth je ostao na 16.

Trojica finalista krenula su redosljedom poretka iz prve runde, od trećeg prema prvome. Harris je ponovno oduševio, odjurio do 26 bodova, Hield je razočarao, a Curry je krenuo briljantno, pogodio 11 od prvih 12 pokušaja, no tada je upao u krizu, povezao nekoliko promašaja i na koncu završio na drugom mjestu. Joe Harris proglašen je pobjednikom s ukupnim zbrojem od 51 boda.

Natjecanje u zakucavanjima ponudilo je četiri sudionika, Hamidou Diallo iz OKC-a, Dennis Smith Jr. iz Knicksa, John Collins kao član Hawksa te domaći predstavnik Miles Bridges. U finale su ušla prva dvojica spomenutih unatoč tome što je Smith zakucao tek iz četvrtog pokušaja. Dojučerašnji član Dallas Mavsa slično je gurao u finalu, a nikako nije mogao nadmašiti sjajnog Dialla koji je osvojio ukupno 88 bodova, naspram tri manje Smitha. Svakako valja istaknuti zakucavanje 20-godišnjeg Dialla preko Shaquillea O’Neala koje je finiširao ‘guranjem’ pola ruke kroz obruč što je podsjetilo na spektakularnog Vincea Cartera 2000. godine

U nedjelju, posljednjeg dana All Star vikenda uslijediti će i glavni događaj, All Star okršaj Team LeBron protiv Team Giannis (SK1, 02:00h).