Šarić je imao lošu večer, ali više brine nešto drugo

NBA 23. stu 201821:04 > 21:13
Glenn James/NBAE via Getty Images

Minnesota je kao gost pobijedila Brooklyn u prvoj u nizu utakmica koje će danas/noćas biti odigrane zbog jučerašnjeg 'Thanks Giving' posta...

Konačnih 112-102 za novi klub Darija Šarića sugerirat će da je to bio rutinski posao za momčad Toma Thibodeaua, što je na tragu istine. Naime, sredinom treće četvrtine Wolvesi su imali 18 koševa viška, a iako se domaćin tri minute prije kraja primaknuo na samo četiri poena zaostatka, pobjeda nije dolazila u pitanje.

Unatoč novom uspjehu, kojim je njegov klub došao do prve gostujuće pobjede u sezoni (8-11 omjer ukupno), Dario Šarić nema mnogo razloga za zadovoljstvo.

Postigao je samo tri koša uz dva skoka, što je za njega vrlo neuobičajen učinak. Nije Šibenčanin imao neku lošu šutersku večer, štoviše – prema obruču je uputio sam četiri lopte i jednu provukao kroz mrežicu.

Glavni razlog tako malog broja poena jest mala minutaža (16). Kao i u četiri dosadašnje utakmice od onog nedavnog trejda kojim je umjesto Butlera, u paru s Covingtonom došao u ovu hladnu američku saveznu državu, Šarić niti jednom nije krenuo u početnoj postavi Minnesote.

Hannah Foslien/Getty Images

Danas je bio poseban problem doći do minuta na parketu, jer je njegov konkurent Taj Gibson odigrao izvrsnu utakmicu, postigao je 16 koševa uz samo jedan promašaj iz igre, a u prvom poluvremenu – kada je rezultat još bio neizvjestan – postigao je 12 poena u 13 minuta!

Tako se dogodilo da je naš krilni igrač dobio najmanje vremena otkad se pojavio u novom klubu, a stručnjaci koji su gledali utakmicu upozorili su nas kako bi problem mogao biti u tome što suigrači, posebno Jeff Teague, iz nekog razloga namjerno ignoriraju Darija kao jednu od opcija za dodavanje lopte.

Najbolji strijelac u pobjedi Minnesote bio je Derrick Rose (25), dok se kod Netsa istaknuo Harris (18).