Fantastični Bender baš želi ostati u NBA! Šarić sjajan!

NBA 11. ožu 20208:18 > 8:27
Getty Images

Dragan Bender briljirao je jutros u nastupu za Warriorse odigravši utakmicu karijere! Na parketu su bili i Dario Šarić te Mario Hezonja...

Dragan Bender (22) odrađuje drugi desetodnevni probni ugovor s Golden State Warriorsima, a krenuo je sjajno u njegovo moguće pretvaranje u nešto ozbiljnije. Protiv LA Clippersa ubacio je 23 poena (8-12 šut, 2-5 trica), sedam skokova i tri asistencije. Taj učinak ostvario je za samo 25 minuta provedenih na parketu. Po broju koševa bio je najbolji igrač Warriorsa koji su teško poraženi u San Franciscu sa 131:107. Bender bi ovom partijom trebao osigurati NBA ugovor, barem do kraja sezone, ako ne i dulje.

Dario Šarić igra u najboljoj formi ove sezone. Prije četiri dana protiv Portland Trail Blazersa odigrao je partiju sezone, a sada je protiv istog protivnika bio još bolji. U 37 minuta na parketu Šarić je ubacio 24 koša, ulovio 11 skokova, iz igre je gađao jako dobrih 9/16, a od toga je pogodio četiri trice. Svemu je dodao i jednu blokadu.

Šariću se prostor otvorio nakon ozljede Kellyja Oubrea, prve četvorke Sunsa koja će možda propustiti ostatak sezone i Dario to itekako koristi. Jedina je razlika što ovaj put njegova ekipa nije pobijedila, Phoenix je izgubio na gostovanju 121:105. Mario Hezonja također je pružio dobru partiju u limitiranom vremenu koje je proveo na parketu. U 14 minuta zabio je osam poena i dodao četiri skoka, iz igre je gađao savršenih 3-3, a od toga je pogodio dvije trice.

Od ostalih rezultata svakako treba izdvojiti domaći poraz Lakersa od Brooklyna. Domaći su imali bolji početak utakmice i sve je djelovali kao da će to biti još jedno zabavna večer u Staples centru. I bila je, ali su neočekivanom smislu.

Netsi su se približili do poluvremena, a u nastavku zaigrali fantastičnu obrani i primili samo 44 poena. Posebno su impresivni bili u trenucima kad nije na parketu bio LeBron James. Trica Davis trojka na 34 sekunde do kraja donijela je izjednačenje, a uslijedio je clutch potez Spencera Dinwiddieja koji je pogodio za 104:102. U posljednjem napadu Netsi su imali sreće jer LeBronovo polaganje nije bilo uspješno, a zatim je šut za pobjedu promašio Davis.

Westbrook i Harden ubacili su kombinirano 64 poena u domaćoj pobjedi i preokretu u trećoj četvrtini protiv Timberwolvesa. Ostale rezultate pogledajte ovdje