NBA 1. stu 20198:27 > 8:31
Getty Images/Thearon W. Henderson

U noći s četvrtka na petak odigrana su tri susreta u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

John McCoy/Getty Images

Los Angeles Clippersi su na svom parketu ugostili San Antonio Spurse i slavili pobjedu rezultatom 103:97, ponajviše zahvaljujući još jednoj sjajnoj partiji Kawhija Leonarda.

Bolje su Clippersi otvorili utakmicu, ali su Spursi pred kraj prve dionice preuzeli prednost i istu riješili rezultatom 24:23 u svoju korist.

Dosta neizvjesno je bilo i u drugoj četvrtini, dok se na veliki odmor otišlo prednošću domaćih od 50:48.

Clippersi u trećoj dionici dolaze do nešto osjetnije prednosti, dok su u četvrtoj, kada su imali i +13, prelomili dvoboj.

Tim iz Los Angelesa je na ovaj način Spursima nanio prvi poraz u sezoni.

Spursi nisu imali rješenja za svog nekadašnjeg košarkaša Kawhija Leonarda koji je sa double-double učinkom od 38 poena i 12 skokova vodio Clipperse do pobjede. Odličnu partiju u redovima pobjedničke ekipe pružio je Montrezl Harrell koji je postigao 24 poena. Naš centar Ivica Zubac je u dresu pobjedničke momčadi postigao 6 poena i upisao 5 skokova.

New Orleans Pelicansi su na svom parketu upisali uvjerljivu pobjedu protiv Denver Nuggetsa. Konačni rezultat je glasio 122:107, a Pelicansi su polovinom četvrte četvrtine imali i velikih +22.

Momčad iz New Orleansa je ovom pobjedom prekinuls niz od četiri poraza na otvaranju nove sezone.

Imali su domaći nekoliko raspoloženih pojedinaca u svojim redovima, pa je tako Jahlil Okafor ubacio 26, Brandon Ingram 25, Frank Jackson 21, a Jrue Holiday 19 poena.

Kod Denvera je najefikasniji bio Michael Porter Junior sa 15 poena, po 14 su dodali Harris i Murray, dok je susret sa 13 poena na svom kontu završio Nikola Jokić.

Pobjedu je sinoć slavio i Miami Heat i to na gostovanju kod Atlanta Hawksa.

Gosti iz Miamija su kontrolirali susret, bili u prednosti od polovine prve četvrtine i na kraju slavili rezultatom 97:106.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Kendrick Nunn sa 28 poena, dok se u redovima Hawksa istaknuo Jabari Parker koji je ubacio 23 poena.