Mršić objavio širi popis za OI turnir: Vraća se Hezonja

Košarka 28. svi 202112:32 > 13:28 0 komentara
sportklub

Točno mjesec i jedan dan prije početka Olimpijskog kvalifikacijskog turnira izbornik Veljko Mršić objavio je širi popis reprezentativaca koji će konkurirati za nastup na najvećem sportskom događaju u Hrvatskoj ove godine, Olimpijskom kvalifikacijskom turniru u Splitu.

Uži popis od 16 reprezentativaca koji će krenuti na pripreme odredit će po završetku završnice doigravanja HT Premijer lige i prve runde playoffa NBA lige.

Pripreme bi trebale početi 8. lipnja, a uoči velikog turnira odigrat će se četiri prijateljske utakmice. Prva je na rasporedu već 16. lipnja u Rijeci protiv Slovenije, a uzvratna se igra u Ljubljani dva dana kasnije. Potom reprezentacija seli u Split gdje će se početi navikavati na Spaladium Arenu. Prvi ‘Spaladium’ ispiti održat će se već u dvije prijateljske utakmice s Portorikom koje će se odigrati netom prije ulaska reprezentacije u tzv. epidemiološki ‘balon’ 25. lipnja.

Popis reprezentativaca s klubovima za koje su igrali u ovoj sezoni:

UKIĆ Roko Leni – Split
ROGIĆ Roko – Mitteldeutscher BC
KATIĆ Toni – Dinamo Sassari
GNJIDIĆ Lovro – Cibona
KRUŠLIN Filip – Dinamo Sassari
SIMON Krunoslav – Anadolu Efes
DREŽNJAK Mateo – Cibona
JORDANO Antonio – Zadar
PERKOVIĆ Toni – Split
TIŠMA Boris – Real Betis (Real Madrid)
BOGDANOVIĆ Bojan – Utah Jazz
HEZONJA Mario – Panathinaikos Athens
MARČINKOVIĆ Pavle – Split
RAMLJAK Ivan – Slask Wroclaw
GABRIĆ Tomislav – Baskets Oldenburg
PERASOVIĆ Ivan – Split
ŠAKIĆ Željko – Avtodor Saratov
BENDER Dragan – Maccabi Tel Aviv
BILAN Miro -Dinamo Sassari
PLANINIĆ Darko – Cibona
ŠARIĆ Dario – Phoenix Suns
ZUBAC Ivica – LA Clippers
ŽIŽIĆ Ante Toni – Maccabi Tel Aviv

Sam olimpijski turnir se održava od 29. lipnja do 4. srpnja, a samo pobjednik turnira na kojem sudjeluje šest reprezentacija osvaja ulaznicu za Olimpijske igre. Hrvatska se za odlazak u Tokio mora izboriti u konkurenciji s Brazilom, Tunisom, Njemačkom, Rusijom i Meksikom.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!