Rusi pokreću novo bogato natjecanje?!

Euroleague 6. tra 202221:06 > 21:08 1 komentar
imago/Chernykh via Guliver Images

CSKA iz Moskve sprema kontru Euroligi, ako sljedeće sezone ne bude mogao igrati elitno košarkaško europsko natjecanje.

Prvi čovjek CSKA iz Moskve Andrej Vatutin spreman je pokrenuti natjecanje koje će biti pandan postojećoj Euroligi.

CSKA je jedan od osnivača Eurolige, no zbog ruske invaziju na Ukrajinu zajedno sa Zenitom i Unicsom je izbačen iz natjecanja. Još uvijek nije poznato što će biti s ruskim klubovima sljedeće sezone.

Zato Vatutin priprema novo natjecanje, čiji bi glavni sponzor bio ruski naftni gigant Gazprom. Prihodi kluba novog natjecanja bili bi najmanje četiri puta veći nego u Euroligi. Pobjeda u novom natjecanju donosila bi 120.000 eura, za razliku od 30.000 eura koliko nosi ona u Euroligu.

Naslov bi pobjedniku donio četiri milijuna eura, umjesto sadašnjih milijun. Svaka momčad bi ovisno o rezultatima dobila pet milijuna eura na kraju sezone.

Ligu bi igralo pet ruskih klubova, po sistemu (4+1), četiri turska (3+1), tri srpska i grčka (2+1), te po jedan klub iz Mađarske, Bugarske i Crne Gore.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare