Euroligaške križaljke: CSKA doveo najboljeg igrača Žalgirisa

Euroleague 13. lip 20219:08 > 10:37 0 komentara
xIrinaxR.xHipolitox

Dok je sportski svijet usmjeren u nogometno prvenstvo Europe, košarkaški euroligaši grade momčadi za novu sezonu.

Marius Grigonis iza sebe je ostavio izvrsnu sezonu u najjačem košarkaškom natjecanju Starog kontinenta noseći dres Žalgirisa, a za nagradu je dobio poziv u jednu od najtrofejnijih europskih momčadi. Grigonis će iduće tri sezone nositi dres moskovskog CSKA. Istovremeno CSKA je napustio bek Janis Strelnieks kojemu je istekao ugovor. Ruski gigant je također produžio ugovor s njemačkim centrom Johannesom Voigtmannom na dvije godine

Žalgiris je ostao bez još jednog važnog igrača, klub je napustio playmaker Thomas Walkup koji je novu adresu stanovanja pronašao u Pireju. Amerikanac je potpisao ugovor do 2024. godine. Novi član Olympiakosa je i francuski centar Moustapha Fall koji je dobio ugovor na godinu dana uz mogućnost produženja na dodatnu sezonu.

Istovremeno, turski centar europskog prvaka Anadolu Efesa, Sertač Šanli novi je član momčadi koju je njegova ekipa pobijedila u nedavnom finalu Eurolige, Barcelone.

Fenerbahče je promijenio igrača na poziciji visokog krila, klub je napustio Litavac Edgaras Ulanovas, a na njegovo mjesto stiže Kanađanin Marial Shayok koji se protekle sezone dokazao u turskom prvenstvu kada je za Bursaspor prosječno postizao 19 poena uz sedam skokova po utakmici.

Monaco je doveo prvo pojačanje za euroligaški debi, stigao je austrijski reprezentativac Rašid Mahalbašić koji je proteklih sezona igrao u njemačkom Oldenburgu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!