Efes preživio CSKA u završnici i osigurao finale

Euroleague 28. svi 202120:01 > 20:49
Marius Becker/picture-alliance/dpa/AP Images

Anadolu Efes prvi je finalist završnog turnira Eurolige koje se igra u Lanxess Areni u Kolnu.

Nije dobro krenulo za momčad Dimitrisa Itoudisa, u prvom poluvremenu Efes je radio što god je htio, a na poluvrijeme se otišlo 49:37 za tursku momčad.

Nešto slično nastavilo se u trećoj četvrtini kada je Efes još malo dodao gasa i uoči početka četvrte četvrtine imao +16 (71:55). A onda se ruska momčad probudila i dobila krila u posljednjoj dionici.

Fantastičnom igrom Moskovljani su došli na samo jedan koš razlike, imali čak i napad za pobjedu, ali Larkin je na kraju uhvatio skok i Efes slavi 89:86.

Simon je za Anadolu Efes igrao 29:40 minuta i postigao 10 koševa (šut za dva 3-5, trica 1-3, slobodna bacanja 1-1) uz šest skokova, tri asistencije i jednu osvojenu loptu.

Najbolji u dresu turskog sastava bio je Vasilije Micić sa 25 ubačaja, Rodrigue Beubois je dodao 15, dok su CSKA predvodili Clyburn sa 26 i Daniel Hackett sa 17 poena.

Anadolu Efes će svoj prvi naslov prvaka Europe u klupskoj povijesti pokušati osvojiti u nedjelju, a suparnik će mu biti bolji iz drugog polufinala u kojemu od 21 sat igraju Barcelona i Armani Exchange.