Dan D – Kako će izgledati Euroliga poslije 25. svibnja?

Euroleague 23. svi 202218:51 > 19:28 0 komentara
Photo by Xinhua/Predrag Milosavljevic via Guliver Images

Efes je osvojio titulu prvaka Europe, finalni turnir je sjajno organiziran u Beogradu, a Euroliga već počinje pripreme za narednu sezonu.

Naime, u Barceloni će 25. svibnja biti organiziran sastanak 11 generalnih menadžera klubova sa A licencom, a na sastanku koji slijedi, trebale bi se donijeti mnoge bitne odluke, uključujući i odluku o tome, tko će zamijeniti Jordija Bertomeua.

Asvel i Bayern neće sudjelovati na glasanju i neće utjecati na odluke koje će biti donesene 25. svibnja jer još uvijek nije završen upis vlasničkog dijela spomenutih klubova, a samim time ne mogu sudjelovati ni u procesu odlučivanja.

Jordi Bertomeu će napustiti mjesto prvog čovjeka elitnog europskog natjecanja, iako ima veliku podršku giganata, kakvi su Real iz Madrida i Barcelona. Pitanje je tko će zamijeniti Bertomeua, kakva će biti njegova uloga kada je Euroliga u pitanju u periodu koji slijedi?

Prvi kandidat je bio Xavier Bidault, bivši izvršni direktor IMG-a, koji bi i u slučaju da bude izabran, imao daleko manja ovlaštenja nego što je to imao Jordi. Pregovori navodno nisu krenuli željenim tijekom, pa je trenutno, prema pisanju portala Eurohoops, prvi ‘pick’ Dejan Bodiroga.

Pored Bodiroge, kao mogući kandidati, spominju se Paulius Jankunas, Marko PešićMaurizio GherardiniNikolas Lepeniotis….

Razgovarat će se u ugovorima koji su važeći, u ugovorima koje treba produžiti i nastaviti, o zahtjevima kluba da dobijaju više novca, a gotovo sigurno će biti razgovora i o sastavu Eurolige u narednoj sezoni, odnosno o specijalnim pozivnicama….

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!