Novi rekord Eurolige Spanoulisa, Oly bez drugog mjesta

Turkish Airlines EuroLeague

Legendarni Dimitris Diamantidis više nije rekorder Eurolige po broju asistencija, na prvom mjestu pretekao ga je nekadašnji suigrač uz reprezentacije Vassilis Spanulis.

Diamantidis, koji se umirovio 2016. godine, držao je prvo mjesto u europskim nadmetanjima s ukupno 1255 asistencija, tj u prosjeku 4,51 po utakmici.

Na utakmici sa Unicajom, Spanoulis je konačno uspio nadmašiti taj učinak.

Euroliga ima novog kralja asistencija, legendu Panathinaikosa nasljedio je najbolji igrač gradskog suparnika, Olympiacosa, a u tom eje uspio ubilježivši četiri asistencije u prvom poluvremenu utakmice u Malagi.

Grčki sastav propustio je priliku boriti za drugo mjesto Eurolige, s obzirom da je poražen u produžetku rezultatom 87:85.

U vrlo čudnoj utakmici u Malagi, domaćin je odigrao fantastičnu drugu četvrtinu, koju je dobio s 28:11, ali se Oly vratio u nastavku, i u trećoj četvrtini nadigrao protivnika s čak 23:7!

Uslijedila je neizvesna završnica, utakmica je na kraju završena rezultatom 74:74, pa su uslijedili produžeci.
Waczinsky je u dodatnih pet minuta pogodio dvije važne trice kojima je svoj klub održao u igri, a odlučujuće koševe postigao je Augustine nekoliko sekundi do kraja, nakon dodavanja sjajnog Nedovića.