Partizan i Virtus gubitnici nesretnog kraja EL sezone

Euroleague 26. svi 202011:08 > 11:16
Jamie McDonald / Staff

Čelnici Eurolige u ponedjeljak su donijeli očekivanu odluku, sezona najboljeg košarkaškog natjecanja Europe prekida se bez opcije nastavka, ove sezone nećemo dobiti europskog prvaka.

Nakon što su se u petak kapetani momčadi 18 euroligaških klubova s velikom većinom izjasnili protiv nastavka sezone Eurolige, čelnici najboljeg košarkaškog natjecanja Starog kontinenta nisu imali izbora nego konačno odlučiti – sezona je završena!

Isto vrijedi za Eurocup, ali ono također bitno pitanje na koje smo dobili odgovor jest: broj i imena klubova za novu sezonu neće se mijenjati.

Time su klubovi s pozivnicom poput Zenita dobili neočekivanu priliku da ponovno zaigraju Euroligu iako to ove sezone rezultatima nisu zaslužili. Istih 18 klubova koji su započeli aktualnu sezonu nastupit će u idućem izdanju koje bi trebalo krenuti na jesen. To također znači da su veliki gubitnici ove odluke Partizan i Virtus iz Bologne koji su tako ostali bez prilike izboriti se za euroligašku licencu kad već ne uz pozivnicu onda svakako kroz Eurocup gdje su sjajno igrali čitave godine.

Doduše, iz Virtusa su već poslali pismo Euroligi kojim žele svoje ime ubaciti u šešir potencijalnih kandidata za nastup već iduće sezone ukoliko neki od klubova odustane. Ipak, u takvo nešto teško je vjerovati.

Inače, Euroliga već neko vrijeme razmišlja o proširenju broja klubova na 20, a u budućnosti čak do 22 ekipe, međutim ti su planovi za sada zaustavljeni.