Legendarni Francuz ispisao povijest

Automoto 23. sij 202214:32 > 14:33 0 komentara
Red Bull Content Pool via AP Images

Francuz Sébastien Loeb (Ford), koji za mjesec dana puni 48 godina, postao je najstariji vozač koji je pobijedio na jednoj utrci Svjetskog reli prvenstva (WRC) nakon trijumfa na reliju Monte Carlo ispred sunarodnjaka Sébastiena Ogiera (Toyota) u nedjelju.

Sa svojom novom suvozačicom Isabelle Galmiche, deveterostruki svjetski prvak je uspio doći do 80. pobjede u WRC-u i osme u Monte-Carlu.

Osam trijumfa na ovom reliju ima i aktualni svjetski prvaka Ogier, koji je naslov izgubio u pretposljednjem specijalu, kada mu je puknula prednja lijeva guma u trenutku kada je vodio s 25 sekundi prednosti.

Alzašanin je ušao u povijest jer je osvojio prvi WRC reli s hibridnom tehnologijom.

Britanac Craig Breen zauzeo je treće mjesto na ovom prvom reliju sezone, reliju koji je proslavio jubilarno 90. izdanje.