LP: Mladost slavila u Francuskoj, zabio i vratar

Vaterpolo 4. velj 202022:20 > 22:22
VSS/Ivica Veselinov

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti u susretu su 8. kola skupine B Lige prvaka kao gosti svladali francuski Marseille sa 14-11 (3-1, 6-4, 2-4, 3-2).

Mladost je krajem druge četvrtine imala i pet pogodaka prednosti (9-4), no dopustila je domaćem sastavu da se s tri uzastopna gola primaknu na dva razlike (9-7).

Ipak, golovima Radua i Lazića u posljednjoj četvrtini Mladost se ponovno odvojila na 13-9, a nakon što se Marseille primaknuo na 13-11 i imao napad pola minute prije kraja domaći je sastav povukao vratara što je iskoristio čuvar mreže zagrebačkog sastava Ivan Marcelić, on je 22 sekunde prije isteka vremena nakon osvojene lopte postigao pogodak bacivši loptu preko čitavog bazena u praznu mrežu.

Miloš Ćuk je s četiri gola bio najefikasniji kod Mladosti, po dva pogotka dodali su Cosmin Radu, Luka Bukić i Josip Vrlić, dok je Michal Izdinsky s tri gola predvodio Marseille.

Mladost je četvrta na ljestvici sa 16 bodova, koliko ima i treća OSC Budimpešta, dok je Marseille šesti s devet bodova. Nas vrhu su Pro Recco sa 20 i Ferencvaros sa 17 bodova.