Novi preokret Reala, Efes opet ispustio ogromnu prednost

Euroleague 29. tra 202123:14 > 23:14
Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši madridskog Reala uspjeli su poravnati omjer u pobjedama protiv Anadolu Efesa u četvrtfinalu Eurolige na 2-2 domaćom 82-76 pobjedom u četvrtoj utakmici.

Gosti iz Istanbula u četvrtoj utakmici su, kao i prije dva dana u trećoj, imali dvoznamenkastu prednost na ulasku u četvrtu četvrtinu, ali su serijom nevjerojatno loših odluka u napadu uspjeli sve prokockati da bi u neizvjesnoj završnici Real preuzeo vodstvo tricom Abaldea za 74-73 1:49 minuta prije kraja.

U završnicu se ušlo s prednosti Reala 76-74, a tada je junak Efesa htio postati Larkin no njegovo forsiranje je odvelo momčad u poraz. U posljednjih 12 sekundi igrači Reala pogodili su svih šest slobodnih bacanja, po dva puta su precizni bili Fernandez, Llull i Garuba, te izborili odlučujuću petu utakmicu koja će se igrati u utorak u Istanbulu.

Real je do pobjede predvodio sjajni Usman Garuba sa 24 koša i 12 skokova, 20 je dodao Jaycee Carroll, dok su naučinkovitiji kod Anadolu Efesa bili Rodrigue Beubois sa 23 i Shane Larkin sa 22 ubačaja. Hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon igrao je za Anadolu Efes 19:42 minute i postigao šest poena (šut za dva 1-2, trica 1-3, slobodna bacanja 1-2) uz po jedan skok, jednu asistenciju i jednu osvojenu loptu.

Plasman na završni turnir, koji će se igrati od 18. do 20. svibnja u Koelnu, zasada je izborio moskovski CSKA koji je sa 3-0 izbacio Fenerbahce. U preostala dva para Barcelona vodi 2-1 protiv Zenita iz Sankt Peterburga, a Armani Excanghe ima 2-1 prednost protiv Bayerna. Četvrti susreti tih parova na programu su u petak u sankt Peterburgu, odnosno Muenchenu.