Konjuh sedmi put zaredom ispala u prvom kolu

Tenis 16. svi 202216:11 > 16:12 0 komentara
Guliver Image

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh (WTA - 66.) nije se uspjela plasirati u drugo kolo WTA turnira u Strasbourgu, gdje je u prvom kolu poražena od domaće predstavnice Oceane Dodin (WTA - 94.) sa 6:2, 1:6, 7:5.

Bio je to sedmi uzastopni poraz Konjuh u prvom meču glavnog turnira. Posljednji put je prvu prepreku uspjela preskočiti krajem veljače na turniru u Dohi.

Francuska tenisačica je bolje počela meč i povela 5:0 prije kišnog prekida. Kad je meč nastavljen Dodin je stečenu prednost pretvorila u osvajanje prvog seta sa 6:2.

Ipak, kišni prekid je pomogao Konjuh, koja je u drugom setu zaigrala mnogo bolje i od 1:1 nanizala pet gemova, čime je odvela meč u treći set.

Dvaput je 24-godišnja Dubrovčanka imala ‘break‘ prednosti (2:1, 3:2), ali je platila visoku cijenu lošijem postotku prvog servisa (43%) i dvostrukim pogreškama koje su dolazile u važnim trenucima.

Dodin je s dva uzastopna ‘breaka’ povela 5:3 i imala servis za pobjedu, ali ju je Konjuh ostavila bez poena. No, u sljedećem gemu je Francuskinja došla do dvije meč-lopte (15:40). Anin odgovor su bila tri uzastopna izravna poena forhendom i as za 5:5.

Hrvatska reprezentativka nije uspjela iskoristiti priliku za ‘break‘ u sljedećem gemu, a kad je osvojila prva dva poena na servisu, činilo se da će odluka pasti u ‘tie-breaku‘. Međutim, jedan dobar poen Dodin, jedan pomašaj Konjuh i dvije dvostruke pogreške donijeli su pobjedu 25-godišnjoj Francuskinji nakon dva sata i osam minuta borbe.