WTA Acapulco: Fett pala u prvom kolu

WTA 28. velj 20188:15 > 8:21
Scott Barbour/Getty Images

Jana Fett nije se dugo zadržala u Acapulcu, 113. igračica svijeta poražena je u dva seta od Švicarke Jill Teichmann.

Švicarska tenisačica je 137. je igračica svijeta, znala je iskoristiti probleme nervozne Hrvatice.

Fett je ponovno prokockala veliku prednost, u prvom je setu povela 5:1, da bi zatim uspjela izgubiti šest gemova u nizu i na koncu prvi set. Vrbovčanka je podsjetila na sličan epilog koji se dogodio u Melbourneu ranije ove godine kada je istim rezultatom vodila protiv Wozniacki u trećem setu.

Hrvatska tenisačica bolje je krenula i u drugom setu, povela 4:1, no još jednom se raspala u ključnom trenutku, do kraja meča dobila je samo jedan gem. Teichmann je na servisu za meč dopustila 21-godišnji Hrvatici break priliku, no Fett nije iskoristila ponuđeno. Švicarka rezultatom 7:5, 7:5 prolazi u drugo kolo gdje je čeka Kineskinja Zhang.