Martić bez šanse u polufinalu Palerma

WTA 8. kol 202018:13 > 18:14
Foto: Emilee Chinn/Getty Images

Petra Martić nije uspjela izboriti finale turnira u Palermu.

sport klub

Tek nešto više od sat vremena trebalo je Estonki Anet Kontaveit da odradi posao protiv prve nositeljice i najbolje rangirane hrvatske tenisačice Petre Martić u polufinalu turnira u Palermu.

Hrvatska igračica nije imala previše šansi, u prvom setu je dobila tek jednu break priliku koju nije iskoristila, dok je u drugoj dionici igrala za nijansu bolje, povela je s 1:0 ranim breakom nakon medical timeouta, međutim Kontaveit se ekspresno vratila uzevši četiri gema zaredom. Martić je uspjela smanjiti zaostatak s 2:5 na 4:5, vratila je i break minusa da bi tada pozvala fizioterapeuta zbog problema s mišićem noge. Nakon kratke pauze Splićanka nije mogla uhvatiti ritam, izgubila je sva četiri poena na servisu i poslala Estonku u finale s konačnim rezultatom 6:2, 6:4.

Kontaveit će u šestom finalu karijere (jedna titula) zaigrati protiv pobjednice dvoboja Camile Giorgi i Fione Ferro koji ove subotnje večeri možete pratiti u programu Sport Kluba.