Prednost mješovite teniske reprezentacije Hrvatske u dvoboju za prvo mjesto u skupini F United Cupa protiv Francuske smanjena je na 2:1 nakon što je u utorak hrvatska tenisačica Petra Martić doživjela poraz od Caroline Garcie.
Četvrta tenisačica svijeta slavila je protiv Martić sa 7-6(9), 6-4 nakon sat i 55 minuta igre u vrlo izjednačenom meču. Prvi set je otišao u tie break nakon Što ni jedna tenisačica nije izgubila svoj servis. Presudio je drugi set u kojem je Garcia uzela servis Martić za vodstvo 2-1 koje nije ispustila do kraja meča. Francuskinja je u meču servirala sedam aseva i osvojila 12 od ukupno 22 poena, a Martić je servirala četiri asa i osvojila 10 od 22 poena.
Odluku o pobjedniku skupine F može donijeti Borna Gojo (ATP – 144.) koji danas igra protiv Adriana Mannarina (ATP – 46.).
Jučer je Hrvatska povela sa 2-0 nakon što je u prvom dvoboju Donna Vekić (WTA – 67.) pobijedila Alize Cornet (WTA – 36.) sa 6-4, 6-3, a Borna Ćorić (ATP – 26.) je sa 7-6 (1), 7-6 (2) slavio protiv Arthura Rinderknecha (ATP – 44.).
Ukoliko Gojo dobije meč, Hrvatska će biti pobjednik skupine F, a u slučaju da rezultat bude 2-2 o pobjedi bi odlučivala igra mješovitih parova za koju je Iva Majoli nominirala Vekić i Ćorića, dok su za Francusku su prijavljeni Caroline Garcia i Edouard Roger-Vasselin.
Pobjednik dvoboja Hrvatske i Francuske će u srijedu i četvrtak, u “gradskom finalu” igrati protiv Grčke, najbolje reprezentacije iz skupine A.
Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Budi prvi koji će ostaviti komentar!