Rubljov nakon Čilića, svladao i Petrovića

Tenis ostalo 20. lip 202021:13 > 21:20

Ruski tenisač Andrej Rubljov zadržao je maksimalan učinak u grupi B Adria Toura obzirom da je u drugom kolu pobijedio Danila Petrovića rezultatom 4:2, 4:1.

Četrnaesti igrač svijeta je nanio prvi poraz Srbinu, koji je na startu iznenadio Alexandera Zvereva, i tako došao na korak do plasmana u finale.

Rubljov će se u nedjelju u poslednjem kolu grupne faze sastati sa Zverevom, dok Petrovića očekuje dvoboj sa Čilićem.

Petrović, trenutno 157. igrač svijeta, imao je pet break lopti u prvom setu, tri u trećem i dvije u petom gemu, ali nije uspio. Kazna je uslijedila u šestom gemu, kada je Rubljov iskoristio treću brejk/set loptu.

Rus je u drugom gemu drugog seta ponovo oduzeo servis protivniku i potom lako meč priveo kraju.

Do kraja dana u Zadru se sastaju Novak Đoković – Bornma Ćorić u direktnom ‘obračunu’ za plasman u finale i Zverev – Čilić. Prijenosi su na SK2.