Službeno: Wimbledon bez Rusa i Bjelorusa!

Grand Slam 20. tra 202217:04 > 17:06 0 komentara
Guliver Image

Ono što je objavljeno u srijedu ujutro, pod pretpostavkom da New York Times ima ispravnu ekskluzivu, sada je i službeno potvrđeno, u Wimbledonu 2022. neće biti ruskih i bjeloruskih tenisača.

Wimbledon je ovu vijest potvrdio na svojoj službenoj web stranici:

“U ime All England Cluba i organizacije natjecanja želimo izraziti snažnu podršku onima koji su pogođeni sukobima u Ukrajini u ovim teškim vremenima.

Dijelimo univerzalnu osudu ruskih nezakonitih radnji i vrlo smo pažljivo razmotrili utjecaj ove situacije u kontekstu obveza prema igračima, javnosti i sportu. Također smo uzeli u obzir preporuke Vlade Ujedinjenog Kraljevstva. Naša je dužnost, u skladu sa svojim mogućnostima, pridonijeti naporima Vlade, industrije i sporta u ograničavanju globalnog utjecaja Rusije na najjači mogući način.

Imajući sve to na umu, s dubokim smo žaljenjem donijeli odluku da ruskim i bjeloruskim sportašima ne dopustimo nastup na Wimbledonu 2022.“, navodi se u priopćenju Wimbledona.

Šef All England Cluba Ian Hewitt dodatno je pojasnio da se ovakav stav može promijeniti u slučaju “značajne promjene situacije”.

Wimbledon počinje 27. lipnja, a među prvih 100 na ATP i WTA listi je 12 ruskih i bjeloruskih natjecatelja.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!