Razgovara se ipak o dolasku Rusa i Bjelorusa na Wimbledon

Grand Slam 11. svi 20229:00 > 9:01 0 komentara
REUTERS/Loren Elliott

Prema pisanju londonskog Timesa, Wimbledon i ATP raspravljaju o trenutnoj situaciji oko sudjelovanja ruskih i bjeloruskih igrača na trećem Grand Slamu sezone.

Udruga profesionalnih tenisača ima mogućnost poništiti ATP bodove iz Wimbledona ako zabrana nastupa igračima iz Rusije i Bjelorusije ostane na snazi.

Šefovi Wimbledona vode, kako piše Times, “krizne” razgovore za ATP. Najbolji svjetski igrači zatražili su od ATP-a da ove godine podignu bodove Wimbledona ako zabrana ostane. Dakle, u Londonu bi se igralo samo za trofej i novac dok, na primjer, pobjednik ne dobije 2000 ATP bodova.

Igrači su poručili da bez ukidanja bodova turnir ne bi bio fer prema Danilu Medvedevu i ostalim ruskim tenisačima. Odluka ATP-a o mogućem ukidanju bodova bit će donesena do kraja tjedna. ATP i WTA kritizirali su Wimbledon, koji je prvi turnir na kojem je Rusima i Bjelorusima zabranjen dolazak zbog rata u Ukrajini.

Iz All-England Tenis i Kriket Kluba poručili su da neće popustiti pred prijetnjama ATP-a, dok su prošli mjesec svoju odluku obrazlagali riječima da je potrebno “na najjači mogući način ograničiti globalni utjecaj Rusije”. Britanci se boje da bi ruski igrači uspjeh u Wimbledonu mogli iskoristiti za svoju propagandu, pogotovo ako u finalu bude, primjerice, vojvotkinja od Cambridgea. Zato britanska vlada podržava stav Wimbledona.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!