U spektaklu na SK Zverev izveo čudo protiv Tsitsipasa

Masters 1000 22. kol 20219:34 > 9:35
REUTERS/Sergio Perez

Saša Zverev se plasirao u finale Cincinattija pobjedom protiv Stefanosa Tsitsipasa 6:4 3:6 i 7:6

Na Sport Klubu ste u sitnim noćnim satima imali prilike gledati nevjerojatan meč. Zverev je igrao odlično u prvom setu kog je dobio 6:4. Break je narpravio pri rezultatu 2:2, a servis ga je služio sjajno pa je do kraja seta u tri gema Tsitsipas osvojio svega tri poena na servis Nijemca.

U drugom setu je pao nivo igre Aleksandra Zvereva, servis nije bio više toliko ubojit pa je i pored ranog breaka, Stefanos preokrenuo. Poveo je 5:2 poslije dva uzastopno oduzeta servisa i tako je osvojio drugi set.

Treći je počeo bolje po Grka. Napravio je čak dva breaka, bilo je 4:1 ali je Zverev momentalno uzvratio. Nije tu Nijemac stao napravio je novi break i poravnao na 5:5.

Jasno je bilo da je momentum na strani Nijemca i tako je Saša dominirao i u tie breaku odlučujućeg seta.

U finalu će Zverev igrati protiv Andreja Rubljova koji je ranije savladao Danila Medvedeva.