Čilić stao u 2. kolu, Mektić i Pavić u osmini finala

ATP 12. svi 202117:15 > 17:27
REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Marin Čilić (ATP - 43.) se oprostio u drugom kolu od turnira Masters 1000 serije u Rimu, gdje ga je u srijedu pobijedio peti tenisač svijeta Grk Stefanos Tsitsipas sa 7:5, 6:2 nakon jednog sata i 43 minute igre.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i prva pobjeda Tsitsipasa, koji će u osmini finala igrati protiv pobjednika dvoboja Talijana Mattea Berrettinija i Australca Johna Millmana.

Čilić je u prvom setu bio potpuno ravnopravan suparnik Tsitsipasu, čak je bio i bliži osvajanju prve dionice kad je u devetom gemu propustio dvije prilike za break. No, kad je grčki tenisač prvim breakom u meču osvojio prvi set sa 7:5, prelomio je meč na svoju stranu.

Tsitsipas je u drugom setu poveo 3:0, a do trećeg ‘breaka’ u meču stigao je kad je Čilić servirao za ostanak u meču i propustio 40-0 te još jednu prednost.

Grk je realizirao tri od šest prilika za oduzimanje servisa, a Čilić je imao realizaciju 0/3. Marin je imao pet izravnih poena više (17-12), ali je napravio i deset neforsiranih pogrešaka više (23-13).

Za razliku od Čilića, Nikola Mektić i Mate Pavić su izborili mjesto u osmini finala turnira parova. Oni su u dvoboju prvog kola nadigrali Kazahstanca Aleksandra Bublika i Čileanca Cristiana Garina sa 6:4, 7:5, a za plasman u četvrtfinale će igrati protiv Novozelanđanina Daniella i Austrijanca Oswalda.