Ćorić u naletu: Uvjerljivo izborio četvrtfinale!

ATP 18. kol 202222:50 > 22:58 0 komentara
Susan Mullane-USA TODAY Sports

Borna Ćorić uvjerljivom pobjedom 6:2, 6:2 nakon sat i 22 minuta igre protiv Roberta Bautiste Aguta izborio je četvrtfinale Mastersa u Cincinnatiju.

Ćorić, do ovoga turnira 152. igrač svijeta koji već pola godine nastupa sa zaštićenim renkingom, dan ranije je svladao legendarnog Rafaela Nadala, a sada je bio bolji i od 19. tenisača svijeta Bautiste Aguta.

Zagrepčanin je sjajno krenuo u dvoboj, dva puta oduzeo servis Španjolcu za prednost od 3:0. Uslijedio je jedini problematični gem u dvoboju na njegovom servisu, no spasio je pet break-lopti i poveo sa 4:0 nakon čega je bilo jasno kako će osvojiti prvi set.

I u drugom setu je Ćorić brzo stekao break prednosti oduzevši servis Bautisti kod rezultata 1:1, a da bi se bez stresa plasirao među najboljih osam još je jednom oduzeo servis suparniku za konačnih 6:3 u drugom setu.

Bio je ovo osmi međusobni susret Ćorića i Bautiste i četvrta pobjeda našeg igrača.

Ćorić će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz susreta Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea i Talijana Jannika Sinnera.