Martić izgubila od Švicarke na Australian Openu

Australian Open 17. sij 202210:46 > 10:46
Pete Staples/USTA via AP

Petra Martić izgubila je u prvom kolu Australian Opena od Švicarke Jil Teichmann, koja je 34. na WTA listi.

U njhovom prvom međusobnom dvoboju, Martić je od 24-godišnje Teichmann izgubila 3:6, 3:6 u setovima.

Martić je odlično krenula u meč i na startu odmah oduzela servis protivnici. Nažalost, već u sljedećem gemu je izgubila stečenu prednost, a u šestom gemu Teichmann je došla do još jednog breaka za vodstvo 4:2. Do kraja seta nije dopustila Martić da ugrozi njezin servis i dobila je prvi set sa 6:3.

U drugom setu Švicarka je prva došla do breaka i vodstva 3:1. Martić je imala priliku vratiti izgubljeni servis u šestom gemu, imala je tri break lopte, ali nije ih uspjela realizirati. Nakon toga Martić više nije bila u prilici za break, već je još jednim izgubljenim servisom poražena nakon sat i 15 minuta igre.

Martić je napravila 30 neprisiljenih grešaka, 16 više od svoje protivnice.

I Donna Vekić je u prvom kolu Grand Slam turnira Australian Opena poražena od Amerikanke Alison Riske sa 2:6, 2:6 poslije sat i 13 minuta igre.